Drużyny harcerskie

Drużyny harcerskie zrzeszają dzieci w wieku 10-12 lat. Charakterystyczną formą aktywności harcerek i harcerzy jest gra, rozumiana jako działanie zespołowe w zastępach i towarzyszące temu współzawodnictwo. Program działania drużyny jest tworzony i realizowany przez drużynowego przy współudziale rady drużyny.

W Hufcu Kędzierzyn-Koźle działają obecnie następujące drużyny harcerskie:

Drużynowa: sam. Katarzyna Botulińska
Kontakt: katarzyna.botulinska@kedzierzynkozle.zhp.pl

Opiekun drużyny: phm. Patryk Wewior

Drużynowa: pwd. Dominika Łotecka
Kontakt: dominika.lotecka@kedzierzynkozle.zhp.pl

III Szczep „Perfugium”

Nasza drużyna działa na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich już od 49 lat. Organizujemy wiele biwaków, rajdów, wycieczek turystycznych, dzięki czemu przynależący do drużyny harcerze wynoszą podczas odkrywania obcych im terenów nie tylko dobrą zabawę, nowe przyjaźnie i przemiłe wspomnienia, ale także dożywotnią przypinkę w formie odznaki PTTK. Obecnie jest nas blisko 20, co daje wiele możliwości do nawiązania nowych znajomości. Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Drużynowy: pwd. Szymon Ruczka
Kontakt: szymon.ruczka@kedzierzynkozle.zhp.pl

Termin zbiórek: piątek od godz. 16:00-18:00
Miejsce zbiórek: PSP nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu