Harcerski Rajd “Wiosna” powraca!

Harcerski Rajd “Wiosna” powraca!

Rajd Wiosenny organizowany był niemal rokrocznie przez instruktorów Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle od 1990 roku, początkowo tylko dla harcerzy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, z czasem nabrał rangi ogólnopolskiej harcerskiej imprezy turystycznej. Ostatnia edycja odbyła się w 2012 roku w okolicach Kłodzka. Teraz po latach wracamy do sprawdzonej dawniej formy, w związku z czym 22. edycja rajdu przebiegnie pod hasłem – reaktywacja! Będzie miała ona miejsce w Masywie Śnieżnika w terminie 18-20 maja 2018 roku.

Celem XXII Harcerskiego Rajdu “Wiosna” jest między innymi wdrażanie kultury turystyki i czynnego wypoczynku oraz propagowanie szacunku do otaczającej nas przyrody, a wszystko to w duchu harcerskich wartości, by umacniać cechy i postawy zgodne z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim.

Każda z 4 metodycznych tras rajdu będzie odpowiadała na potrzeby i dostosowana do możliwości wieku jej uczestników. Zapewni to skutecznie rozwój indywidualnych umiejętności dzieci i młodzieży, a także pracę zespołową i zacieśnianie więzi między nimi. Udział różnych środowisk harcerskich, nie tylko ze Związku Harcerstwa Polskiego, umożliwi ich integrację, wymianę doświadczeń i charakterystyczne dla harcerskich imprez nawiązywanie przyjaźni na całe życie. Odbędą się również 2 trasy przeznaczone dla instruktorów harcerskich.

Na XXII Harcerski Rajd “Wiosna” można się zgłaszać do 15 kwietnia 2018 roku przez stronę: xxiirajdwiosna.zgloszenia24.pl. Po więcej informacji organizacyjnych, w tym na temat kosztów, przebiegu tras itp., znajdziecie w poniższym regulaminie. Zapraszamy w Masyw Śnieżnika!

Regulamin XXII Harcerskiego Rajdu “Wiosna”

Dodaj komentarz