Na wieczną wartę odeszła harcmistrzyni Irena Piskórz

Na wieczną wartę odeszła harcmistrzyni Irena Piskórz

Z przykrością informujemy, że 21 stycznia 2018 roku na wieczną wartę odeszła druhna hm. Irena Piskórz-Dutkiewicz, emerytowana nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu i instruktorka zasłużona dla Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle.

Druhna Irena swoje serce poświęciła uczniom i harcerstwu. W latach 1962-1977 pełniła funkcję drużynowej drużyny harcerskiej w Lenartowicach, a w latach 1970-1987 komendantki XIV Szczepu Harcerskiego im. Zdobywców Kosmosu przy PSP nr 9 w  Kędzierzynie-Koźlu, z którą byłą związana zawodowo. Wielokrotnie organizowała zimowiska i nieobozowe akcje letnie dla dzieci z terenu miasta. Za swoją służbę otrzymała odznakę zasłużonej dla Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle i choć w ostatnich latach nie była aktywną instruktorką ZHP, pozostanie w naszej pamięci jako wzór wychowawcy i pedagoga.

Uroczystości pogrzebowe druhny Ireny odbędą się w piątek, 26 stycznia o godzinie 11.00 w kościele parafialnym w Blachowni.

Dodaj komentarz