Zjazd Nadzwyczajny Hufca za nami

Zjazd Nadzwyczajny Hufca za nami

6 stycznia 2018 roku w hufcowej harcówce na terenie MZK w Kędzierzynie-Koźlu miał miejsce Zjazd Nadzwyczajny Hufca. Obrady odbyły się w innej niż dotychczas formie, ponieważ instruktorzy i drużynowi, którzy uczestniczyli w Zjeździe spędzili ten czas w harcerskim kręgu przy symbolicznym ogniu. Efektem obrad jest pełny skład Komendy Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle.

Cel styczniowego Zjazdu nie był jednoznaczny, a to dlatego, że ostateczna decyzja o tym, nad czym dokładnie będą obradować jego uczestnicy miała zostać podjęta już na samym spotkaniu. W pierwszej kolejności odbyła się więc dyskusja instruktorska nad postawionymi opcjami. Wnioski z niej pozwoliły przejść uczestnikom do następnych punktów obrad.

Po przyjęciu przez Zjazd rezygnacji członków Komendy Hufca, komendant hufca, pwd. Tadeusz Witczak zaproponował jej nowy skład. W rzeczywistości do dotychczasowego zespołu dołączyła pwd. Dagmara Koziarska. Decyzją Zjazdu wybrana została nowa Komenda Hufca, która w obecnej sytuacji wygląda następująco:
– pwd. Tadeusz Witczak – komendant hufca,
– hm. Elżbieta Pojasek-Ośko – skarbnik hufca,
– hm. Artur Ośko – zastępca komendanta hufca ds. programu, kształcenia i pracy z kadrą,
– pwd. Dagmara Koziarska – członkini komendy hufca ds. organizacyjnych,
– pwd. Dominika Łotecka – członkini komendy hufca.

Na Zjeździe był też czas na wyróżnienia. Z rąk Komendanta Hufca List Pochwalny otrzymał phm. Patryk Wewior, drużynowy 8 Drużyny Wędrowniczej “Enigma” i szef zespołu medialnego hufca. Druh Patryk Wewior od ponad dwóch lat dba o promocję i wizerunek kędzierzyńsko-kozielskiego harcerstwa, a także wspiera w tym obszarze instruktorów hufca. Do listopada 2017 roku był członkiem Komendy Hufca. Zgodnie ze słowami Komendanta, jego działania na przestrzeni ostatnich lat pokazały, że:

…dobre chęci, przemyślane działania, znajomość swoich możliwości i odpowiedzialność wystarczą, by powstało coś dobrego, niezależnie od skali.

Zjazd zakończył się iskierką w braterskim kręgu. Dziękujemy, że z nami byliście.

Dodaj komentarz