Dzień Myśli Braterskiej 2017

Dzień Myśli Braterskiej 2017

Zuchy! Harcerze! Instruktorzy!
Druhny i Druhowie!

„Skauting to wielka gra. Przynosi korzyści tak temu co daje, jak i biorącemu. Skauting uczy, jak stać się człowiekiem.”.

Słowa te należą do sir Roberta Baden-Powella, założyciela ruchu skautowego i są aktualne mimo upływu lat. Skauting nadal jest grą, nadal uczy i przynosi korzyści. Dla wszystkich, bez wyjątku. W tym szczególnym dniu, jakim jest Dzień Myśli Braterskiej, życzę Wam z całego serca, aby było tak dalej, bez ustanku. Życzę Wam również pogody ducha, braterstwa, szacunku, szczerości, przyjaźni, cierpliwości, wytrwałości, miłości i wyrozumiałości. Bo jakimi skautami – harcerzami bylibyśmy bez tych wartości?

Na koniec życzeń pozostawiam przesłanie – jeden z moich ulubionych cytatów druha Roberta: „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.”.

Do zobaczenia przy harcerskim ogniu! Czuwaj!

Komendant Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle
im. Władysława Planetorza
pwd. Tadeusz Witczak

Dodaj komentarz